Zum Inhalt springen

Her uygulama için doğru ısıtıcı

Motordan bağımsız ısıtıcıların temel işlevi motorun çalışması ile ortaya çıkan enerjiye bağımlı olmaksızın tüm araçların kabinlerini ısıtmaktır. Sulu ve kuru tip olmak üzere iki çeşit ısıtıcı mevcuttur. Binek otomobillerin tamamına yakını sulu tip ısıtıcı kullanmaktadır. Sulu tip ısıtıcıların tasarımı kompakt olması itibariyle aracın motor bölümüne rahatlıkla montajı yapılabilmektedir.

 

Aşağıda binek otomobiliniz için tercih edebileceğiniz Eberspächer sulu tip ısıtıcılar vardır.


Eberspächer Hydronic 2 Comfort:

Akıllı ısı yönetim sistemi (Otomatik kabin ve/veya motor ısıtma modu) sayesinde yeni Hydronic 2 Comfort ısıtıcı aracınızın içerisini ısıtır ve camlardaki buz ve buğuyu kısa sürede giderir. Bu ısıtıcımız ile, diğer modeller ile karşılaştırıldığında ısıtma süresinin % 60’ında ısıtmayı sağlayabiliyoruz!  Bu ısıtıcı tipi kısa sürede ısıtma kabiliyeti (önceden uzun süre çalıştırma gerektirmez) sayesinde kısa süreli ve ani kullanımlar için çok elverişlidir. Dolayısıyla Hydronic 2 Comfort kısa mesafe sürücüleri için ideal bir ısıtıcıdır. Bu yanı zamanda aracınızın bataryasının daha az sarfiyatı demektir.  Bunlara ilaveten yakıt sarfiyatı ve CO2 emisyonunu % 60 azalttık.


Eberspächer Hydronic 2 Economy:

Hydronic 2 Economy  şimdiden yeni bir çok araç için kullanılabilmektedir. Yakıt tüketminin azaltılmasının yanı sıra dizel yakıta ilaveten en güncel yakıtlar ile çalışabilmektedir. Ayrıca bu ısıtıcılar fraklı ısıtma kadmelerine sahiptir. Ürün tedarikçiniz ve yetkili servisimiz bu konuda sizi aydınlatacaktır. 


Dizel araca sahip sürücüler için önemli bir ipucu:

Belirli durumlarda motordan bağımsız Eberspächer ısıtıcıyı en güncel dizel araçlara montajını yapmak çok kolay ve çok ekonomik olabilmektedir. Çünkü bazı modellerde motoru ön ısıtmak için (takviye ısıtıcı) bir ısıtıcı bulunmaktadır. Bu ısıtıcıyı aracınıza özel uyarlama (upgrade) kitini kullanarak motordan bağımsız yani hem aracınızın içini hem de aracınızın motorunuzu ısıtacak şekle dönüştürebilirsiniz. Aracınızda fabrika montajı olarak Eberspächer ısıtıcı olup olmadığını bizimle irtibat kurarak öğrenebilirsiniz.