Zum Inhalt springen

Ticari araçlar için ısıtma çözümleri (OEM/OES)

Eberspächer ihtiyaç ve amaca göre seçilebilecek Airtronic ve Hydronic ısıtıcı alternatifleri sunmaktadır. Sulu tip (Hydronic) ve kuru tip (Airtronic) olan bu ısıtıcılar tüm ticari araçlara uygulanabilen, dayanıklı ve uzun servis ömrüne sahip ürünlerdir. Katı emisyon kuralları ve ticari beklentiler, motordan bağımsız kabin ısıtmasını zaruri kılmaktadır. Kabinin konforlu olarak ısıtılmasına ilaveten, motor ön ısıtması soğuk ülkelerdeki kullanıcılar için hayati önem taşımaktadır. Bu ısıtıcılar sayesinde çok soğuk havalarda dahi ticari aracın sürüşe her an hazır bulunması sağlanmaktadır.

Motordan bağımsız kabin ısıtması ve motor ön ısıtması için, Eberspächer, Airtronic kuru tip ısıtıcı ve Hydronic sulu tip ısıtıcı olmak üzere iki farklı çözüm sunmaktadır. 4 kW’dan 35 kW’a ısı kapasitesiyle her iki ısıtıcı tipi bütün uygulamalara cevap verebilecek ürün seçeneğine sahiptir.  Bu ısıtıcılar ticari araçlarda kullanmak üzere özellikle sistem çözümü olarak tasarlanmış olup, uzun ömürleri ve dayanıklılıklarıyla etkileyicidirler.

Ayrıca egzoz ve ses emisyonları ile ilgili tüm gereksinimleri her hangi bir kısıtlama olmaksızın sağlamaktadırlar. Eberspächer ’in motordan bağımsız ısıtıcıları askeri ve raylı sistem uygulamalarındaki özel çözümler ile yapı ve iş makineleri için de kullanılmaktadır.

 

Aracın merkezi ısıtması yanında, çalışma yerlerine göre aracın kendi ısıtma sisteminden uzak noktaları da bu ısıtıcılar ile ısıtmak mümkündür. Örneğin; vinç operatör kabinleri, yük bölümleri ve ekip taşıma bölümleri verimli olarak ısıtılabilmektedir.