Zum Inhalt springen

Eberspächer araç ısıtıcıları ile konforlu sıcaklık

Araç ısıtıcılarının temel prensibi motora bağımlı kalmaksızın her çeşit aracın kabinini ısıtabilmeleridir. Kuru ve sulu tip olmak üzere iki tür araç ısıtma sistemi vardır. Sulu tip ısıtıcılar kompakt tasarımlarıyla motor bölmesinde uygun olan herhangi bir yere montaj edilebilmektedir.  Özellikle motor bölmesinde çok büyük yer olmayan binek araçlar için çok uygundur. Eberspächer sulu tip Hydronic ısıtıcılar, motordan tamamen bağımsız olarak çalışır. Bu ısıtıcıların hem motorun ön ısıtılması, hem de araç kabinini ısıtma özelliği vardır.  Bu ısıtıcılar motorun soğutma suyu devresine entegre edilirler. Isıtıcının ürettiği ısı enerjisi aracın kendi üfleci ile havaya transfer edilir ve aracın kendi hava kanalları aracılığıyla uygun miktarda kabine yayılır.  Isıtıcının ürettiği ve motor soğutma suyuna transfer edilen ısı motoru da ısıtır. Yaz aylarında, Eberspächer Hydronic ısıtıcı aracın klimasının çalışması için herhangi bir engel teşkil etmez. Dijital saat ya da uzaktan kumanda ünitesi gibi kontrol elemanlarıyla ısıtıcının çalıştırılması çok kolaydır.

Isıtıcıların öne çıkan faydaları:

  • Üst düzey konfor – camdaki buzları kazımaya paydos
  • Motor ve çevre dostu
  • Minimum yakıt tüketimi
  • Kullanımı kolay
  • Montajı kolay

Eberspächer ısıtıcılarının her araç sınıfında kullanılabilmesi yanında, bu ısıtıcıların biodizel (B100) ve bioetanol (E85) gibi yakıtların kullanılabildiği yenilikçi teknolojisi çok etkileyicidir. Kuru tip Airtronic ısıtıcı grubu yolcu ve şoför kabininde çok hızlı bir ısınma sağlar. Sulu tip Hydronic ısıtma sistemi ise motor suyunun ön ısıması yanında tekne ve karavanlarda sıcak su temininde de kullanılabilmektedir.

OEM tedarikçisi olarak Eberspächer, birçok önemli markanın araçlarınna ısıtıcılar üretim esnasında fabrika orjinal montajı (OEM) olarak takılmaktadır. Bunun yanında 4000'i aşan global satış ağındaki montaj partneri Eberspächer ısıtıcıları araçlara daha sonra da montaj edilebilmektedir (Aftermarket).  Modern araçların motorlarında çok az ısı ortaya çıktığından dolayı, bu araçlara genelde Eberspächer ısıtıcı takılmaktadır.  Bu ısıtıcılar birçok açıdan ekonomik katkı sağlamaktadır.

Düşük emisyon ve düşük yakıt tüketimine sahip Eberspächer ısıtıcılar, yenilikçi teknoloji ürünü olan hibrid yakıtlı ve elektrikli araçlar da dahil geniş bir yelpazedeki araçların kabinlerini  güvenli bir şekilde aküyü zorlamadan ısıtabilmektedir.


Daha detaylı bilgi:

Ürün portföyü