Zum Inhalt springen

Sıfır hata stratejisi

Sonradan hataları düzeltmek yerine bu hataların hiç oluşmamasını sağlamak gerekir. İşte bu prensibe dayalı olarak kalite stratejimizi sürekli takip etmekteyiz.

Eberspächer'de hata yapma oranımızı sıfıra indirmeyi hedef olarak belirledik. Bu hedefi göz önüne alarak, şirketimizdeki kalite ile ilgili tüm süreç ve işlemleri planlayıp denetliyoruz. İnsan veya makinenin hata yapma ihtimalini tamamen ortadan kaldırmanın mümkün olmadığını biliyoruz. Bu bakış açısı, açık bir hata kültürünü mümkün kılmaktadır.

İstenilen sonucun bir kerelik başarısızlığa uğramasında bir sakınca görmüyoruz, hatta bu kendimizi geliştirmemiz için bir çıkış noktası oluşturuyor. Üstelik her zaman: Çünkü sürekli iyileştirme, kalite esasının temel prensibidir.

Ortaya çıkan her hatadan yeni bir şey öğreniyor, tekrarlanmaması için tutarlı önlemler alıyoruz. Burada edinilen tecrübeleri, tüm şirkette potansiyel hata kaynaklarının erken teşhis edilebilmesi için sistematik olarak aktarıyoruz. Bu yöntem ile eşit ölçüde başarılar elde ediyoruz: Üretimimiz neredeyse sürekli sıfır hata seviyesinde çalışmaktadır.

Takdir gören bir performans: Düzenli olarak müşterilerimiz bizi, sıfır hatalı parçalar ve öne çıkan ürün kalitemiz için takdir etmektedir.