Zum Inhalt springen

Eberspächer'in yön veren teknoloji bileşenleri

Modern egzoz sistemleri, zararlı maddelerin %95'inden fazlasını tasfiye ediyor. Bu gelişmeye Eberspächer önemli katkılarda bulunmuştur.
Yenilikçi ActiveSound/ActiveSilence Teknolojimiz son derece etkili bir susturma gerçekleştirmekte olup, ağırlık konusunda da geleneksel susturuculardan üstün konumdadır. Aynı sistem, ActiveSound ile birlikte çıkış ağzı gürültü kalitesini de artırmaktadır.
İnce cidarlı yapıların, alternatif ham maddelerin, yenilikçi üretim proseslerinin ve modern konseptlerin kullanımıyla, geleneksel egzoz sistemlerine göre yüzde 50'ye kadar ağırlık avantajı sağlamaktayız.
Küçültülmüş motor konseptleri sadece tüketimi azaltmakla kalmayıp, egzoz sıcaklıklarını da düşürmektedir. Sürüklenme modunda olduğu gibi Idle-Stop fazları, aynı zamanda sıcaklıkları da katalizörlerin etkinleşme değerlerinin altına düşürmektedir. Eberspächer'in elektronik modülleri bu gibi durumlarda, elektrikli katalizör ısıtmasının fonksiyonunu garanti etmekte ve böylece emisyon değerlerinin iyileştirilmesini verimli şekilde desteklemektedir.
Eberspächer'in fonksiyon güvenlikli enerji depolama modülleri, geri kazanılan mekanik ve termal enerjiyi arada biriktirmekte ve bunu elektrikli ve hibrid özellikli araçlarda ihtiyaca göre tekrar yüksek güçlü kullanıcılara aktarmaktadır. Bu durum özellikle, 48 Volt ile çalışan sistemlerde avantaj sağlamaktadır.
Modern ve tüketimi iyileştirilmiş araç motorları, hibrid ve elektrikli motorlarda da olduğu gibi, aracı konforlu ısıtmak için gerekenden daha az ısıyı açığa çıkarmaktadır. Yüksek verimli ısıtma sistemlerimiz, otobüs klima sistemlerimizde de olduğu gibi, bu yeni tahrik konseptlerinin gereksinimlerine göre uyarlanmıştır.